Parker P1D4G050MCE0050NFN6N 50mm Bore 50mm Stroke Double Acting Air Cylinder
Purchase Information
Shipping calculated at checkout.
(Please reference this SKU number when making inquiries.)
sku: 258155
    • Bore: 50mm
    • Stroke: 50mm
    • Rod Diameter: 20mm
    • Rod End Type: M14x1.50 Female thread
    • Ports: G1/4
    • Mounting Style: Foot Mount
    • Action: Double
    • Envelope Pressure: 10 Bar
    • Max Pressure: 145 PSI