Aerovox 2714-534 N50H6601E 1uF 660VAC Oval Run Capacitor 50/60Hz Lorain
Purchase Information
Shipping calculated at checkout.
(Please reference this SKU number when making inquiries.)
sku: 283962
    • Lorain 2714-534
    • Aerovox N50H6601E
    • 1uF +/- 6%
    • 660 VAC 50/60 Hz
    • Protected A 200 AFC
    • No PCBs
    • Made in USA
    • Shows normal signs of usage
SKU 283962
Weight 0.38 lb
Brand Aerovox
Model N50H6601E
MPN 2714-534
Condition Used
Country of Manufacture USA
Warehouse Storage Location L5636
Items in Lot 1
22 in stock